Çankırı Haberleri, Çankırı Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Torununun ölümü 58 yaşında hafız yaptı!

Kur’an Kursu yöneticisi olan eşi Ahmet Kemal Hatipoğlu’nun yardımıyla hafız olan Fatma Hatipoğlu, belgesini almak üzere İl Müftlügüne müracaat etti. Fatma Hatipoğlu’nun yaşına rağmen hafız olmak için gösterdiği çabanın toplumda örnek oluşturması için müftülük tarafından Yenibosna Merkez Camisi Kur’an Kursu’nda tören düzenlendi.

Törende, İstanbul Müftülüğü vaizi Birsen Kapıcıoğlu, Hatipoğlu’na hafızlık beratıyla birlikte teşekkür belgesini takdim etti.

Hatipoğlu, muhabirine yaptığı açıklamada, eşi ve iki oğlunun da hafız olduğunu söyledi.

Fatma Hatipoğlu, torunu Ahmet Enbiya’nın imam babasının sayesinde 4 yaşında iken Kur’an okumaya başladığını, güzel okuduğu için torununun hafız olması için dualar edip, hayaller kurduğunu dile getirdi.

Hatipoğlu, torununun dört yaşındaki iken 9. kattan düşerek hayatını kaybettiğini ifade ederek, Bunun üzerine madem ki torunum için kurduğum hayalimi gerçekleştiremedim bari ben hafız olayım dedim. Eşimin desteğiyle çalışarak hafız oldum. Onu kaybedince perişan oldum. Teselliyi Kur’an-ı Kerim okumakta buldum. dedi.

Bunun üzerine çalışmaya başladığını aktaran Hatipoğlu, Hem işlerimi yaptım hem de Kur’an eğitimi aldım. Hocam ise hafız olan eşimdi. Ailemin desteğiyle 1,5 yıl boyunca gecem, gündüzüm Kur’an ile geçti. Çok çalışarak hafız olmayı başardım. diye konuştu.

Hafızlığın kendisi için büyük bir nimet olduğunu, artık kendisinin gençlere örnek gösterildiğini, bundan da büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Hatipoğlu, şöyle devam etti:

İnsan gayret ederse istediği her şey olabilir. Şimdiki gençler hafızlıkta zorlanıyorlar. Oysa çok da zorlanacak bir durum değil. 58 yaşındaki bir insan hafız olabiliyorsa çocuklar ve gençler çok daha kolay olabilirler. Çünkü, onların hafızası daha temiz, daha berrak. Yılmasınlar ve mutlaka hafız olsunlar. Zira Kur’an insanı güzel ahlaklı yapıyor. Hafızlık ise Allah’ın adını sıfat olarak taşımaktır. Hafız olan bir bakıma canlı Kur’an gibidir.

Okumanın, tekrarın, insanın hafızasını canlı tuttuğuna ve unutkanlığı ortadan kaldırdığına dikkati çeken Hatipoğlu, Tekrar, insanların hafızalarını yenilemeye yardımcı oluyor. Sürekli tekrar, unutkanlığı ortadan kaldırıyor. Alzaymır hastalığı riski taşıyanlara doktorlar, okuma ve tekrar yapma tavsiyelerinde bulunuyorlar. İşte hafızlık bol okumayı ve tekrarı gerektiriyor. Eğer kadınlar bol bol okurlarsa bunun faydasını göreceklerdir. diye konuştu. 

 

Bir önceki yazımız olan Ankaralı Turgut'tan sevenlerine kötü haber! Hastaneye kaldırıldı... başlıklı makalemizde ankaralı turgut, Ankaralı Turgut kimdir ve Ankaralı Turgut sağlık durumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi