Çankırı Haberleri, Çankırı Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İbadethaneler Yaşam Alanına Dönüşüyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, camilerin daha kullanışlı hale getirilmesi ve halkın toplanma merkezlerinden biri olması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken, vatandaşlardan gelen talepleri de imkanlar ölçüsünde yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, en yoğun taleplerden biri olan camilerdeki çevre düzenleme çalışmalarına hız verdi. Tarihi ve kültürel miras çalışmaları kapsamında ecdat yadigarı tarihi camileri restorasyonlarla ilk günkü orijinal haline getiren Büyükşehir Belediyesi, mahallelerde yoğun yapılaşma arasında sıkışmış camileri de çevre düzenlemeleriyle yeni yaşam alanlarına dönüştürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Beşevler Mahallesi’ndeki Hafize Hatun Camii de zeminden bahçe düzenlemesine, şadırvanından oturma guruplarına kadar yenilendi.

Camideki yapılan düzenleme çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların huzur içerisinde toplanmaları ve ibadetlerini yapmaları için tüm güçleriyle camileri yenilediklerini söyledi. Bunlardan birinin de Hafize Hatun Camii olduğunu kaydeden Başkan Altepe, tuvaletleri, çevre duvarları, oturma grupları ve müştemilatı yenilenen caminin başta cemaat olmak üzere Bursalılar için hayırlı olmasını diledi.

Bir önceki yazımız olan Kızılay Kars Şubesi'nden Öğrencilere Güvenli Yaşam Takvimi başlıklı makalemizde Güvenli, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi