Çankırı Haberleri, Çankırı Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Eldivan’da ‘Engelliler Haftası’ etkinliği

Engellilerin varlığına ve yaşam tarzına dikkat çekmek için yapılan Farkındalık Yürüyüşü ile başlayan program, Eldivan Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi çocuklarının gösterileriyle devam etti. İlçe meydanında gerçekleştirilen programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. Onların bana göre engelleri değil fazla özellikleri var. İnsan öyle bir organizmadır ki bir yerinde bir eksiklik varsa yüce yaradan onun eksikliğini başka bir uzva verdiği fazlalıkla ortadan kaldırır. Örneğin görme engelli bir kardeşimizin hissetme duygusunun gören bir insanın hissetme duygusunun kat be kat üstünde olduğuna çok şahit olmuşuzdur. Bizim amacımız bu engelsiz kardeşlerimizin toplum hayatına tam ve eksiksiz katılmasıdır. Bunun için yapılacak her hizmet onlara yapılmış bir lütuf değil onların haklarıdır. Bu hakları onlara vermekte bizim asli görevimizdir” dedi.

Rektör Ayrancı, Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsünün engelsiz bir kampüs olarak inşa edildiğini ve bu özelliğiyle de Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Çankırı’da trafik kazası: 2 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi