Çankırı Haberleri, Çankırı Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çankırı’da kadına şiddete ’Hayır’ dediler

AK Parti Çankırı Kadın Kolları Teşkilatı, ’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ nedeniyle il binası önünde toplandı. Ellerinde pankartlarla Karatekin Parkı’na kadar gelen kadın kolları üyeleri, kadına yönelik şiddete ’hayır’ demek için burada bir basın açıklaması yaptı.
AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yıldırım, dinimizin kadınları Allah’ın emaneti olarak gördüğünü ifade ederek, Doğuştan farklı özelliklerle dünyaya gelmiş olmamıza rağmen eşit olduğumuz tek konunun insan haklarımız olduğunun farkına vardığımızda; başta şiddet olmak üzere pek çok problemimizi çözebiliriz.
Kadına yönelik şiddetin cinsiyet ayrımcılığına dayalı bir insan hakları ihlali olduğuna dikkat çeken Yıldırım, kadına yönelik şiddetin önlenmesi için toplumun her ferdine belirli görevler düştüğünü kaydetti.
Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu da Müslüman Türk Milletinin yüzyıllardır kadına şiddet konusunda hassas olduğunu ifade etti.
Grup açıklamanın ardından dağıldı.

Bir önceki yazımız olan Çankırı’da spor tesisi kaderine terk edildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi