Çankırı Haberleri, Çankırı Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çankırı’da Bir Tatil Eğlencesi Sona Erdi

Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübü’nde düzenlenen “Bir Tatil Eğlencesi” etkinliği sona erdi. İki hafta boyunca düzenlenen etkinliğe katılan 140 öğrenci katılım sertifikalarını aldı.
Belediye Başkanı İrfan Dinç’in Çankırı’da yaşayan çocukların yarıyıl tatilini eğlenceye dönüştüren karne hediyesi Bir Tatil Eğlencesi etkinliği düzenlenen tören ile sona erdi. Çer-çöp bilim, origami, drama, Türkçe, İngilizce, değerlerimiz, müzik, mangala, şehrimi kuruyorum, eğlenceli mutfak ve geleneksel oyunlar gibi birçok eğlenceli atölyelerde düzenlenen etkinliklere çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.
Yarıyıl tatilini eğlenerek öğrenme modeli ile çocuklar için farklı etkinliklere ayıran Çankırı Belediyesi, ücretsiz olarak düzenlediği bilim, zekâ ve sanat atölyelerinde yeteneklerini keşfetme ve geliştirme imkânı bulan 140 öğrenciye sertifikalarını verdi. Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk ve velilerin de katıldığı sertifika töreni keyifli görüntülere sahne oldu.
“Bir Tatil Eğlencesi” programına katılan çocuklar, deneysel çalışmalar ile küçük bilim adamı olmanın, origami ile doğada var olanı kağıda yansıtmanın, kendi kültürel değerlerini öğrenmenin, dünyayı algılama biçimleri ile kendi hikayelerini yazmanın, hamuru istedikleri gibi şekillendirip pişirmenin, şarkı söylemenin ve enstrüman çalmanın tadına vardı. Öğrenciler, dolu dolu geçirdikleri atölye dersleri ile unutamayacakları bir tatil yaşadı. Çocuklarının sevincine ortak olmaya gelen veliler de Çankırı’da yaşayan çocuklar için verilen hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Perihan Dinç’e teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz kahramanları yaşadıklarını anlattı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi