Çankırı Haberleri, Çankırı Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çankırı’da 63. Park İçin Çalışmalar Başladı

Taş Mescit Caddesi’nde başlayan çalışmalar ile Belediyenin son 13 yılda şehir merkezinde yaptığı park ve dinlence alanının sayısı 63 ‘e yükseldi.
Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde nefes alınacak yeni bir rekreasyon alanı için çalışmalara başladı. Dinlence alanı Pazar Pazarı’ndan başlayıp Taş Mescit karşısına kadar uzanan Meslek Yüksekokulu yolunu takip eden 4700 metrekarelik alanı kapsıyor. Aksu Mahallesi sakinleri, yeni dinlence alanı ile yürüyüş yolları, oturma bankları, kameriyeler, çatılı piknik üniteleri ve dinlenebilecekleri yeşil bir alana sahip olacak.
Çamlar Korunacak
Uygulama projesi Belediye tarafından hazırlanan dinlence alanı, mevcut çam ağaçlarının konumları korunarak çalışıldı. Bölge sakinlerine yeni bir dinlence alanının sunulacağı çalışmalarda mevcut çam ağaçlarının yanı sıra peyzaj düzenlemesi ile alan güzelleştirilecek.
Otomatik Sulama ile Sulanacak
Yeşil alanların sulanmasında tanker ile vahşi sulama sisteminden zaman ayarlı otomatik sulama sistemine geçiş yapan Çankırı Belediyesi, bu sistemi yeni park alanında da kullanacak. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte yeşil alanın tamamı daha az oranda su kullanılarak zaman ayarlı otomatik sulama sistemi ile sulanacak.

Bir önceki yazımız olan Çankırı’da küle dönen köy havadan görüntülendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi