Çankırı Haberleri, Çankırı Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çankırı Valisi 25 evin yandığı Serçeler köyünde

Ilgaz Kaymakamı Muhammet Gürbüz ve Belediye Başkanı Arif Çayır’dan bilgi alan Vali Mesut Köse, Bu sabah saat 10.00 sıralarında çıkan yangın sonucunda Ilgaz ilçesine bağlı Serçeler köyünde 25 ev hasar görmüştür. Sobadan sıçrayan kıvılcım sonucunda çıktığı değerlendirilen yangında ahşap olan evlerin birbirine bitişik olması ve rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyerek çevredeki evlere sıçramış. Betonarme olan evlerin bir tanesi hariç diğerleri zarar görmemiş. Tek tesellimiz çıkan yangında can kaybının olmamasıdır şeklinde konuştu.

Yangın haberini alır almaz Kastamonu ve Ankara Orman Müdürlükleri ile irtibata geçtiklerini belirten Vali Mesut Köse, Kaymakamımız ve ilgili belediyeler çok hızlı bir şekilde araç, gereç ve personelle yangına müdahale edilmesini temin etmiş. 25 evin zarar gördüğü yangın uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları halen devam ediyor. Özel idare başta olmak üzere çeşitli kurumlardan paletli kepçe gibi araçlar istendi. Yangının tekrar alev almaması, alışmaması için bütün araçlarımız hazır bulunduruyoruz. Böyle bir yangın çıkması tabi ki istenilmezdi bizde bir üzüntüye neden oldu ancak sevindirici olanda yangında herhangi bir can kaybı olmamasıdır. Devletimizin bu gibi durumlarda yapabileceği her türlü yardım gerekli araştırmalar ve hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasından sonra yapacaktır. Devlet olarak vatandaşlarımıza yapılması gereken her türlü yardım ve destek yapılacaktır. AFAD ekiplerimiz köye geldi. Yangından zarar gören vatandaşlarımız için çadır kurulması ve sıcak yemek çıkarılması için çalışmalarını sürdürüyorlar dedi.

Bir önceki yazımız olan Çankırı’da köy yangını: İlk belirlemelere göre 25 ev yandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi