Çankırı Haberleri, Çankırı Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Burası Kütüphane Değil Kıraathane

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Kıraathaneler Aslına Dönüyor projesi kapsamında Çankırı’da bir kıraathanede toplanan gençler kitap okudu.
Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Huzur Kıraathanesi’nde toplanan Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi üyeleri ve Karatekin Üniversitesi Bilgi Belge Yönetimi öğrencileri, sohbet edip kitap okudu.
Kıraathanede toplanan gençler, kıraathanelerin geçmişte dini sohbetlerin, tanışmaların ve muhabbet yapılması için oluşturulan bir yer olduğunu belirttiler.
Genç katılımcılar olumlu tepkiler aldıklarını dile getirdiler.
Gençlik Merkezi Müdürü Tuncay Haskılıç, “Zamanla kıraathanelerin asıl görevini yitirip, şans oyunlarının oynandığı, zamanın boş geçirildiği yerler haline geldiği gözlenmektedir. Bu konuda gençlerimiz ile halkımızda farkındalık oluşturmak ve buraların aslına dönmesi için katkıda bulunmak istedik. Amacımız kıraathanelerin okunan, tartışılan, hoş sohbet ortamlar içerisinde kaynaşan ve kaynaştıran yerler haline gelmesi ve toplumun her kesiminin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirildiği mekânlara dönüştürmektir. diye konuştu.
Projenin kentteki diğer kıraathanelerde de devam edeceği bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Çankırı Belediyesi Yeni Yollar Açıyor başlıklı makalemizde Açıyor, Belediyesi ve Çankırı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi