Çankırı Haberleri, Çankırı Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

2017 Hac kaydı nasıl yapılır? Tüm detayları

Hac Kaydı nasıl yapılır sorusu, ilk başvuru yapacaklar için başvuruların yaklaşmasından ötürü çokça arananlar arasına girdi. Pek çok kişi; Hac kaydı nasıl yapılır? Hac Başvurusu nasıl yapılır? Hac ön başvurusu nasıl yapılır? Hac ücreti kaç TL? gibi aramalar yapıyor

2017 HAC KAYIT ÜCRETİ NE KADAR?

Hac Başvurusunu ilk defa yapmak isteyenler, 20 TL bir ön kayıt ücreti ödemek zorundalar. Daha önce Hac Başvurusu yapanların bu ücreti ödemesine gerek yoktur. 

HAC BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2017 Hac Başvuruları 28 Aralık 2016 Çarşamba itibari ile başlıyor. Hac Kaydı yaptırmak isteyenler 28 Aralık 2016 Çarşamba ile 06 Ocak 2017 tarihleri arasında 20 TL önkayıt ücretini anlaşmalı bankalara yatırarak, önkayıt yaptırmak zorundalar.

20 TL önkayıt ücretini anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra, http://www2.diyanet.gov.tr/hacveumregenelmudurlugu/Sayfalar/AnaSayfa.aspx adresine giderek veya il-ilçe müftülüklerine giderek önbaşvuru yapmak zorundalar. Bu adım ilk defa başvuracaklar için geçerlidir. Online veya Müftülük üzerinden başvuranlar ayrıca bu adımda kalacakları odaları tercih etmek zorundalar.

Daha önce hac başvurusu yapmış iseniz, 9 Ocak 2017 ile 31 Ocak 2017 tarihleri arasında http://www2.diyanet.gov.tr/hacveumregenelmudurlugu/Sayfalar/AnaSayfa.aspx adresinden veya Müftülüklerden kayıt yenilemeniz gereklidir.

Kayıt yeniletenler; Hac Konaklama türü, Kayıtlı olduğu İl ve ilçesini, İletişim bilgileri ile Kur’a birliktelik işlemlerinde değişiklik yapmak istedikleri taktirde bu işlemlerini 09 – 31 Ocak 2017 tarihleri arasında Müftülüklerden yaptıracaklardır.

Önkayıtları ve kayıt yenilemeyi yaptıktan sonra, kesin kayıt yaptırmaya hak kazananlar “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgesini cep telefonuna SMS ile gelecek şifre ile alacaklar.

Bir önceki yazımız olan Emrah 750 bin TL'lik teklifi kabul etmedi! başlıklı makalemizde atv, emrah ve ünlüler dünyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi