Çankırı Haberleri, Çankırı Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

1 kiloluk armut şaşırtıyor

Bursa’nın İnegöl ilçesinden gelen kasaların bir tanesinden çıkan 980 gramlık armut görenleri hayretle düşürürken, manava alışverişe gelen müşterinin ilgi odağı oldu. 

Böyle bir büyüklükte armutta daha önce denk gelemediğini söyleyen Manav Kadir Demirbaş, “Yıllarca manavcılık yaparım, ama böylesine denk gelmedim. Deveci armudu İnegöl’den bize geldiğinde tezgaha çıkarmaya başladık. Kasanın birinde bayağı bir büyüklükte armut çıktı. Diğer armutların yanına koyunca yaklaşık 10 katı büyüklüğünde gibi. Normalde bir kilo Deveci armudu satın alan bir müşterinin poşeti içine 6 ile 8 adet armut olur. Bu armut ise; tartıya koyduğumuzda 980 gram geldi, neredeyse 1 kilo. Müşteriler ilgisini çekiyor, görenler hayrete düşüyor. Armudu isteyen oldu, ama satmadım. Onu tezgahımda tutacağım, bozulmasına yakın kendim yiyeceğim” dedi.

Bir önceki yazımız olan Prof. Dr. Süleyman Yalçın hayatını kaybetti başlıklı makalemizde Prof. Dr. Süleyman Yalçın, vefat etti ve YAŞAM Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi